Az elmúlt napokban több ügyfelem is jelezte, hogy bár nagyon várták, hogy ismét újszerű legyen az elkoszolódott kanapéjuk, most mégis arra kértek, hogy halasszuk későbbre a tisztítást, mert nem égetően sürgős.
Ugyanakkor vannak, akiknek valamilyen okból gyorsan szüksége van rá, – mert például lepisilte a macska a kanapét, vagy lehányta a háziállat-, és nem tudnak 1-2-3 hónapot várni, amíg lecseng a járvány, mert rettentő büdös. A jelen helyzetben azt kérdezik, hogy mit tudok tenni azért, hogy a kanapéból a foltokat is kiszedjem, de közben ne is fertőzzük meg egymást?
Konzultáltam orvossal, és összeraktunk egy protokollt, amit a járvány idején minden egyes kárpittisztítási megbízás során a lehető legmesszebb menőkig betartok. Ezt szeretném bemutatni most. Ezt a protokollt akkor is tudják használni, ha másik szakembert hívnak magukhoz.
A legfontosabb, hogy a teljes ott tartózkodásom ideje alatt betartsuk a járványügyi szakemberek által ajánlott 2 méteres távolságtartást.
Mivel a náthához, (szezonális) influenzához hasonló, cseppfertőzéssel terjedő fertőző betegségről van szó. Emberről emberre, vagyis a levegőben utazva a fertőzött személy által kitüsszentett, kiköhögött „permetszerű”, apró részecskéken keresztül (is) fertőz, ezért nagyon fontos ennek a szabálynak a betartása. Ezzel csökkenthetjük annak esélyét, hogy egymásra tüsszentsünk, és cseppfertőzéssel átadjuk egymásnak a vírust, mert azelőtt „leesik” a vírus, mielőtt elérné a másik embert.
További részletek.
1.-Kizárólag egyedül fogok menni, és nem alkalmazottak.
–Mások tetteiért nem tudok felelősséget vállalni, kizárólag önmagamért, hogy mindent megteszek a saját, a családtagjaim, és az ügyfeleim egészsége érdekében.
2.-Csak akkor vállalok munkát, ha az elmúlt napokban nem észleltem magamon a koronavírus okozta megbetegedés tüneteit, pl. száraz köhögés, láz, gyengeség, fáradékonyság, légzési nehézségek. Ezt kérem Önöktől is, hogy csak ilyen esetben hívjanak.
3.-Belépés előtt, és a távozás után kereszthuzatot kérek, hogy az esetlegesen levegőben lebegő vírusok eltávozzanak a lakásból.
4.-Utcai cipővel nem megyek végig a lakáson. Minden esetben viszek váltó, benti cipőt, amit lefertőtlenítek minden ügyfél után.
–Az utcán bármikor beleléphetek kutyapiszokba, motorolajba, stb. ezért már a kezdetektől fogva, már vagy 20 éve benti, váltócipőt használok a lakásban a kárpittisztítás közben. Mivel a koronavírus nyálkával, (köpettel) is terjed, ezért most fokozottan vigyázni kell, hogy utcai cipővel ne menjünk be a lakásba.
5.-A tisztításhoz a vízbe a tisztító szeren kívül rutinszerűen fertőtlenítő szert is keverek, szintén sok éve. Ez nem csak a bútort fertőtleníti, hanem folyamatosan a kezemet is, mert egész nap éri a fertőtlenítős víz. Ettől függetlenül minden ügyfél előtt, és után kézfertőtlenítővel is bekenem a kezem.
–A koronavírus megjelenése előtt is rengeteg „balesetes” kárpittisztítás megrendelésem volt, amikor is rápisilt, kakilt vagy hányt a gyerek, a kutya, macska és egyéb háziállat, és időnként még felnőttek is egy jól sikerült házibuli után. Ezért én rutinszerűen hosszú évek óta mindig keverek fertőtlenítő szert is a vízbe, külön kérés nélkül olyan helyen is, ahol nem említenek „balesetes” eseményt, esetleg szégyenérzettől vezérelve. Külön fizetni nem kell érte. Így a munka közben minden eszköz, és a kezem is folyamatos fertőtlenítés alatt áll.
6.-Munka közben maszkot használok. A legnagyobb fertőzés veszély a cseppfertőzésből ered!
–Ezért a maszk használata elengedhetetlen!
Hagyok-e bacikat és vírusokat a letisztított felületen? Elvileg nem, de 100% garancia erre nincsen.
Ebből kifolyólag a további óvintézkedéseket teszem, és Önöknek is ezt ajánlom, hogy lelassítsuk ennek a nyaktörő sebességgel terjedő koronavírusnak a sebességét :
- Minden nap lefertőtlenítem az autó azon részeit, amit megfogok, pl. kormány, váltókar, stb.
- Nem megyek olyan nyilvános helyre, ahol sok ember megfordul egyszerre, nem utazom tömegközlekedési eszközzel.
- Ha mégis mennem kell, pl. boltba, akkor minden esetben szájmaszkot használok. Ahogy kijövök, azonnal fertőtlenítem a kezem.
Irodai szék és padlószőnyeg tisztítás.
Az irodaházakban most van a legjobb lehetőség arra, hogy az utóbbi években esetleg elmaradt padlószőnyeg tisztítást, valamint a lezsírosodott irodai székek tisztítását bepótolják, hogy mire a koronavírus járvány lecseng, és a home office-ból a kollégák visszatérnek, akkorra minden tiszta, foltmentes és üde legyen.
A home office-nak köszönhetően az irodákban csak azok vannak bent, akiknek feltétlenül szükséges. A fenti protokollt ettől függetlenül ugyanúgy betartom, hogy még azzal a kevés emberrel se fertőzzük meg egymást.
Mivel sokszor senki, vagy csak páran vannak az irodákban, ezért az irodai szék tisztításokat könnyedén el lehet végezni hét közben is, mert bőven van idejük a száradásra.
A padlószőnyeg tisztítást továbbra is hétvégén javasolt elvégezni, mert foltos lehet, ha az a pár ember is végigmegy rajta. Eközben ugyanúgy keverek fertőtlenítő szert a vízbe, mint a kárpittisztítás közben, mert a dolgozók a cipőikkel behordhatják a koronavírust a padlószőnyegre.