Árak röviden.
Bútor kárpit tisztítás normál bútorszövet esetén:
Fotel vagy kanapé, 3+2+1 vagy L alakú ülőgarnitúra ülőrészenként, heverő, ágy fekvőrészenként, párnák nélkül: 4.500 Ft.
Nem átlagos bútorok vagy bútorszövetek esetén árakat lásd alább.
Ha nem bútoron kell kárpitot tisztítani.
Időnként nem bútoron kell kárpitot tisztítani, hanem olyan helyen, amin nem lehet alkalmazni a rajta elférő személyek száma alapján történő elszámolást. Ilyen esetekben a rezsi óradíj 10.000 Ft. Részleteket lásd. alább az Egyedi esetek-nél.
Irodai szék tisztítás:
500-2.500 Ft/db között
Padlószőnyeg tisztítás cégek, közületek számára:
A listaár 690 Ft/m2. Egyedi árajánlatot a szennyezettség és a mennyiség figyelembe vételével, egy megtekintés illetve egy padlószőnyeg próba tisztítás UTÁN tudunk adni.
Amennyiben nem kér előzetes árajánlatot, utólagos reklamációt nem tudunk elfogadni a kiszámlázott összeg miatt!
Kiszállási díj Budapesten és Budaörsön ingyenes, az első esetben. Amennyiben az ügyfél hibájából meghiúsul a már leszervezett tisztítás, és feleslegesen jelentem meg a helyszínen, akkor a második kiszállás már nem ingyenes, 5.000 Ft.
Az árak a parkolási költséget nem tartalmazzák. A minimálisan fizetendő összeg 10 ezer Ft.
A rosszindulatúak megjegyzéseivel szemben nem azért nincs kiszállási díj, mert be van építve az árba, hanem azért ingyenes, mert úgy tervezünk meg egy útirányt, hogy több, pár kilométeres körzetből érkező megrendelést összeszervezzük egy napra. Így jelentősen csökkenthető az egy főre eső kiszállási költségünk, valamint a kiszállásra fordított üresjárati idő.
Árak részletesen.
Segítség a sarokülő garnitúra méretének meghatározásához.
Sokan, sokféle képen értelmezik a sarokülő garnitúrák méretezését. Az alábbi képek segítenek meghatározni, hogy kb. hány személyesnek is számít az Ön bútora. A sarokelem is önálló résznek számít. Mert bár nincs lábrésze, de van ülőlapja, és sokszor dupla a hátrésze.
Azt, hogy hány személyes egy sarokülő garnitúra, azt nem az ülőrész tagoltsága dönti el. Pl. az alábbi 1-es képen két részből áll, de ettől még nem két személyes, hanem négy, plusz a fekvőrész, amit félnek számítunk. Kb. 60 cm-t számítunk egy személynek, mint amennyi általában az egy személyes fotel ülőlapjának szélessége.
Ha esetleg nagy párnák is vannak egy ülőgarnitúrához, akkor azok tisztítása külön kerül felszámításra, a méret és szennyezettség figyelembe vételével. Ugyanis ha szétterítenénk a kárpitjukat, akkor a felületük néha majdnem eléri a sarokülő teljes felületét.
1.kép
Egyedi esetek.
Vannak olyan egyedi tervezésű bútorok, amelyek formájuk, felépítésük folytán nem sorolhatók be a listaárak egyikébe sem. Ezen bútorok tisztítására a megtekintés után adunk árajánlatot. A rezsi óradíj 10.000 Ft.
Pl. ezek a fehér ülő alkalmatosságok egy nagy bank igazgatóságának előterébe készültek megrendelésre, és csak nyomokban hasonlítanak egy kanapéhoz.
Vagy ennek az ülőgarnitúrának a tervezője úgy gondolta, hogy milyen remek ötlet lenne azt minél több darabból összerakni. Az 5 személyes garnitúra 25(!), körben kárpitos elemből állt. Ez a kárpit tisztítás háromszor annyi ideig tartott, mint egy azonos méretű, normális garnitúráé. (Megjegyzem, elég hülyén nézett ki, hogy nem voltak az elemek egy vonalban, mert amikor valaki rájuk ült, azok mindig elmozdultak.)
Az alábbi ülő alkalmatossággal egybe tervezett kb. 6 m hosszú kárpitozott fal egy felújítás alatt álló szálloda szivarszobájába készült. Átadás előtt pár nappal egy háziállat több helyen széklettel és vizelettel beszennyezte.
Ezen egyedi kanapé tisztítása rendkívül kényes művelet volt. Ugyanis a kárpit rögzítése az alatta lévő részhez nem varrással, tűzéssel vagy gombos behúzással történt, hanem ragasztással. Mindenhol, még az ülőrész íves részén is. Félő volt, hogy az ipari tisztító gép nem gyenge szívó ereje a kárpit tisztítás során elválasztja a szivacstól, ezért hólyagos lesz, lógni fog a kárpit.
A tisztítás már csak azért is rendkívül veszélyes mutatvány volt, mert a kárpitozott fal 5.000.000 Ft-ba került. De sikeresen megoldottam a feladatot.
Túlszennyezettségi felár
Nagyfokú, ill. extrém szennyeződés esetén egyedi ár kerülhet felszámításra a kárpit tisztítás során. Ha ilyen esettel találkozom, és látok esélyt a megfelelő végeredményre, akkor először egy kis darabon – ingyen – egy próbatisztítást csinálok, hogy a kedves ügyfél meggyőződhessen a munkám minőségéről, hogy nem fog hiába fizetni. Ez után közlöm, hogy mennyiért tudom a teljes kanapé tisztítást elvégezni. Ha az ügyfél elfogadja, elvégzem, ha nem, akkor békében elválunk egymástól. Azt hiszem, ennél korrektebb ajánlat nem létezik!
Az, hogy mi számít túlszennyezettnek, az elég szubjektív dolog.
Az alábbi képek lehetnek viszonyítási alapok. Ezt a fehér alcantara kanapét már nem csináltam meg alapáron, mert olyan sokat kellett rajta túlórázni, mire újra hófehér, kontúr és foltmentes lett…
extra koszos alcantara
Ezt az extra brutál koszos kanapét nagyon nem alap áron csináltam meg… De még mindig sokkal olcsóbbra jött ki az ügyfél, mintha újra húzatta volna, vagy másikat vett volna.
Nem penészes. Koszos, foltos Próba tisztítás után Pár óra múlva ilyen lett.
Irodai szék tisztítás:
500-2.500 Ft/db között
Pontosabb irodai szék tisztítás árajánlathoz kérem küldjön képet a székekről. Kellene nagyon közeli kép magáról a kárpitról, és “egész alakos” képek elölről-hátulról a székről.
Az árban az irodai székek komplett tisztítása benne van. Ez azt jelenti, hogy a tisztításakor nem csak a szövetes részt csinálom meg, hanem az esetlegesen a hátlapon lévő műanyag részeket is, valamint a karfák zsírtalanítása is megtörténik. Illetve a legmodernebb 3D-s székek esetén a beállításokhoz való, az ülőlap alatt lévő és onnan kilógó összes emelentyű és tekerentyű portalanító lemosása, a névjegykártya tartó, valamint a műanyag elemek cseppmentes száradását biztosító utókezelés is benne van az árban, ingyenes.
Ez apróságnak tűnhet, de rendkívül fontos! Ugyanis baromi rondák lesznek a fekete műanyagok, ha ez elmarad. Mint az alábbi esetben. Előttem valakik ezt a kezelést valamilyen (?) okból nem csinálták meg, és ilyenek lettek a székek fekete műanyag részei a száradás után…
Nem átlagos, pl. velúrhatású, (microfiber, mikroszálas) bútorszövetek, luxus bútorok és a forgatható párnás bútorok, kanapék esetén az árak:
Forgatható párnás bútorok:
Vannak olyan kanapék, ahol az ülőrész és a háttámla nem fix, hanem a szövettel borított keretben külön, kivehető párnák alkotják az ülőrészt és a háttámlát. Ráadásul ezek sokszor forgathatók is.
Ez azt jelenti, hogy a hagyományos kanapékkal szemben, – ahol fix az ülő- és hátrész -, kétszer annyi szövet van, és rendszerint kétszer annyira koszos is, mert amikor a párnarész egyik fele elkoszolódik, akkor megfordítják, hogy a tiszta része kerüljön felülre, és csak akkor kérnek kárpit tisztítást, amikor már az is koszos lesz. Így ezekkel a kanapékkal lényegesen több a munka.
Ezért ezek tisztítása a szennyezettségtől függően 4.500-5.500 Ft, ahány személyes, és attól függően, hogy csak az egyik része kivehető párnás-e, -pl. a háttámlája-, vagy mindkettő, azaz az ülő és a hátrésze is.
Mint a képen is látható, annyi párna van egy ilyen 3+2-es ülőgarnitúrához, hogy azok anyagából még egy ugyanilyen kanapé kijönne. Több ideig tartott kitisztítani a párnákat, mint magát a kanapét.
Velúrhatású, – Alcantara, NovaLife, Novastar, Carabu kanapé tisztítás:
Alcantara tisztítás
4.500-4.900 Ft / ülőhely, kialakítástól függően. A magas háttámlás, behúzott kanapékkal, fotelekkel sokkal több a munka.
Gyakorlatilag szinte az újszerű állapotára tudom visszaállítani a bútorkárpitot, mivel az Alcantara szövet tisztítása a fő specialitásom.
Referenciaként tekintse meg ezen az oldalon, a Túlszennyezettségi felár résznél a fehér, extra koszos kanapét, az is alcantara volt.
Vagy nézze meg az alábbi képeket, ezek is alcantara-k voltak.
Sok-sok év termése Újszerű lett Ez nem kopás. Zsír… Ezt is leszedtük.
(Kivéve, ha a tulajdonos mindenféle kárpittisztító “csodaszerrel” megpróbálta a foltokat eltüntetni. Általában még így is sikerül tökéletesre kitisztítani, de ha elég erős “csodaszert” használ – szerencsére igen ritkán – visszamaradhat enyhe kontúr vonal.)
Novalife, Nova Star, és az összes többi hasonló kinézetű, tapintatú velúrhatású anyag tisztítás:
A NovaLife, NovaStar és az összes többi hasonló kinézetű kárpitos bútor tisztítása kapacitás hiányában jelenleg szünetel!
Így néz ki a Nova Life, de hasonló, magában mintás a Carabu, és a Novastar is:
Ez a másik velúrhatású anyag az antelope. De ennek a tisztítását nem vállaljuk.
Szennytaszítóként adják el őket a kereskedők, de ez messze nem igaz! (Különben most nem nézegetné az oldalunkat, keresve valakit, aki kitisztítaná a bútorát.) Olyan nincs, hogy ha a gyerek a csokis kezét beletörli az anyagba, akkor a csokifolt leugrik róla.
Rendszerint úgy verik át az ügyfeleket, hogy amikor a potenciális vevő bemegy a bútor boltba, az eladó a szeme láttára egy golyóstollal összefirkálja a kanapét, majd egy vizes ruhával letörli, és az eltűnik. Ekkor az ügyfél már rohan is a pénztárhoz mondván,- Ilyen bútor kell neki a gyerekek mellé.
Az igaz, hogy ha ráborul valamilyen folyadék vagy étel, akkor annak nagy részét le lehet törölni. De kis része rajta marad az anyagon, és ettől ugyanúgy szürkül, zsírosodik és koszosodik, mint a többi bútorkárpit. Ettől lesz a szöveten a sok folt, meg karika.
Igen sokan keresnek meg olyan ügyfelek, akiknek ilyen szövetű bútoruk van, hogy az eladók azt mondták nekik, hogy csak tiszta vízzel kell letörölni, és tiszta új lesz. Viszont ha már igen koszos, zsíros akkor hiába törölgetik, nem lesz újszerű, csak egyre foltosabb, és akkor hívnak, hogy segítsünk…
Mivel a tiszta víz nem oldja a zsírt, mitől is lenne tiszta a szövet… ? Már pedig a bútorszöveteken lévő szürkülés összetétele legnagyobb részben zsír-por-korom keveréke.
Ezen szövetek tisztítása speciális technológiát igényel. Igen lassú folyamat, mert csak cm2-ről cm2-re haladva lehet megtisztítani a lezsírosodott, szürke részeket -lásd. az alábbi videókat-, ezért hihetetlen idő és munkaigényes. Akár 3-5 szöröse is lehet a többi bútorszövethez képest a szennyezettségtől függően. Egy hasonló méretű, de más szövetű sarokülő tisztítása 1.5-2 óra. A csúcsunk egy közepesen szennyezett hófehér Nova Life sarokülő tisztítása volt. 7.5 (!) óráig tartott, mire tökéletes lett.
Ezért ezek – de csakis ezek !!! – tisztításának díja a szövet színétől és szennyezettségétől függően 5-9.000Ft /ülőhely. (A hófehér színű kárpit tisztítása szinte biztos, hogy a magasabb árkategória környékén lesz.) A pontos ár úgy kerül meghatározásra, hogy egy kis darabon próbatisztítást végzünk az ügyfél szeme láttára, majd kiszámoljuk, hogy kb. mennyi ideig fog tartani az egész kitisztítása. Ezután közöljük a teljes bútor tisztításának díját. Ha az ügyfél elfogadja, akkor elvégezzük, ha nem, akkor békében elválunk egymástól.
Hogy megbizonyosodhasson a munkánk minőségéről, hogy nem hiába fizet ki egy nagy rakás pénzt nekünk, kérem tekintse meg az alábbi folyamatos, vágás nélkül (!) készült videókat.
Az első videóban láthatják, hogy már pár perc alatt is milyen drasztikus változás áll be a kárpit tisztításunk során ebben, -az egykor hófehér NovaLife sarokülő, most foltos, leszürkült, lezsírosodott színében…A tökéletes végeredményhez még kellett pár óra. Ez a koszos állapot egyébként egy év termése, ugyanis az ügyfél minden évben karácsony előtt kitisztíttatja velünk… Na, csak ennyire szennytaszító ez a Novalife…
Ez egy NovaLife kanapé párnája, ami a fejektől az egyik oldalán lezsírosodott. Mint láthatják, a hátsó része még újszerű, és ugyan ilyenre meg tudjuk csinálni. Hiába törölgették a tulajdonosok tiszta vizes ruhával ahogy a NovaLife forgalmazója ajánlja, csak nem akart az a fránya zsír lejönni…
Ez egy kb. 7 éves Novalife fotel, minek erősen lezsírosodott a karfája. Ezt is sikerült újszerűre kitisztítani.
Többen kérdezik; Miért is nehéz a Novalife, Novastar, Carabu tisztítása?
Azért, mert rettentő nehezen adják ki magukból a koszt. Mert nem isszák be a vizet. Mert gyakorlatilag ezek ponyvák.
….videó helye, rövidesen feltöltjük….
Egy bútorkárpit tisztítása gyakorlatilag ugyanolyan mosásnak számít, mint amikor Ön kimossa a ruháit. A vízbe ugye először tisztítószert tesz, majd a ruhát, amit ezek átjárnak. A tisztítószer feloldja a koszt, a víz pedig, mint vivőanyag magába veszi azt. Amikor kiönti a vizet, azzal együtt eltávozik a kosz is.
A mikrofiber szálak közé a napi használat során berakodik a zsírréteg, abba meg a por, és az egyéb szennyeződések, – a felvitt “szennytaszító” réteg ellenére-, mert ez inkább folyadéktaszító anyag. Ezért amikor a tisztítószeres vizet rávisszük a kárpitra, akkor az azt is letaszítja, és nem keveredik össze a zsiradékkal, kosszal. Márpedig ugyanúgy át kellene járnia,- mint az Ön ruháit, mint amikor kimossa őket. Így a tisztítószeres víz nem tudja kifejteni a hatását, a szennyeződés nem oldódik fel, a koszréteg nem akar eltűnni. Több év alatt sikerült egy olyan technológiát kikísérleteznünk, amivel mégis ki tudjuk tisztítani ezeket a szennytaszító, helyesebben folyadéktaszító anyagokat, a szennyezettség mértékétől függően szinte tökéletesre.
Jó tudniuk, hogy nem szabad súrolni ezeket a szöveteket! Szárazon elég strapabíróak, viszont vizesen könnyen szétmegy az anyag. Erre még az egyik forgalmazó is felhívja a figyelmet!
A kanapék, fotelek és ülőgarnitúrák esetén az ülőhelyek száma alapján kalkuláljuk ki. Egy személynek 60-65 cm-t számítunk, mint egy átlagos fotel beülő szélessége. Az ágyak, francia ágyak esetén a fekvőhelyek száma alapján kalkuláljuk ki. Egy személynek 90 cm-t számolunk.
Igen, van. Egyes mikroszálas, és velúrhatású anyagokat – pl. NovaLife- igen nehéz kitisztítani, sokkal munkaigényesebb a “sima” bútorkárpitoknál. Ezért drágább is a tisztításuk. De a fizetendő összeget mindig a tisztítás megkezdése előtt beszéljük meg, nem utólag éri meglepetés.
Ez nehéz kérdés. Ami az egyik embernek már rettentő koszos, az a másiknak még teljesen elfogadható. Egy biztos, hogy az esetleges magasabb fizetendő árat még a kárpittisztítás megkezdése ELŐTT megbeszéljük, és nem utólag kell Önt “felmosni” az ár hallatán. 🙂 De az biztos, hogy lényegesen olcsóbb lesz, mintha újra kellene kárpitoztatni a bútort.
Túl szennyezettség esetén előfordulhat, hogy még azelőtt be kell fejezni a tisztítást, mielőtt tökéletesen tiszta lenne, hogy mi magunk ne okozzunk a szöveten károsodást. Már több olyan házilag tisztított velúrhatású bútorral találkoztunk, amit a háziasszony kilyukasztott, ugyanis ráöntött valamilyen tisztítószert, majd elkezdte kefével erősen súrolni. Mivel nem jött ki a folt, ezért egyre erősebben súrolták, majd beütött a krach, kilyukadt a kárpit… Nekünk is úgy kell bánni ezekkel a szövetekkel a tisztítás közben, mint a hímes tojással.