Fizetési lehetőségek:
Kézpénz, bankkártya, átutalás.
Hiteles Google-vélemények a munkámról!
↓ Olvasásukhoz ↓ kattintson ↓ a csillagokra. ↓
Kárpittisztítás árak röviden.
Bútor kárpit tisztítás irányára „normál” bútorszövet esetén:
Fotel vagy kanapé, 3+2+1 vagy L alakú ülőgarnitúra ülőrészenként, heverő, ágy fekvőrészenként, párnák nélkül: 4.500 Ft.
Nem átlagos bútorok vagy bútorszövetek esetén árakat lásd alább.
Ha nem bútoron kell kárpitot tisztítani.
Időnként nem bútoron kell kárpitot tisztítani, hanem olyan helyen, amin nem lehet alkalmazni a rajta elférő személyek száma alapján történő elszámolást. Ilyen esetekben a rezsi óradíj 15.000 Ft-tól. Részleteket lásd. alább az Egyedi esetek-nél.
Irodai szék tisztítás irányára:
500-2.500 Ft/db között, feltéve, ha nincs extrém módon lezsírosodva. Ilyen esetekben több szék esetén a megtekintés, valamint az első szék tisztítása után mondok végső árat. Így Ön is láthatja, milyen végeredményre számíthat.
Matrac tisztítás
Szimpla matrac egy oldal, 4.000 Ft, két oldal 8.000 Ft, Dupla matrac egy oldal 8.000 Ft, két oldal 16.000 Ft. Nagy terjedelmű erős foltok esetén, -mint pl. vér, vizelet, kávé, stb.- felár kerülhet felszámolásra, amit megtekintés után egyeztetünk le.
A matrac tisztítással kapcsolatos információkat itt találja.
Padlószőnyeg tisztítás cégek, közületek számára:
Az irányár 890 Ft-tól/m2. Egyedi árajánlatot a szennyezettség és a mennyiség figyelembe vételével, egy megtekintés illetve egy esetleges padlószőnyeg próba tisztítás UTÁN tudok adni.
A padlószőnyeg tisztítással kapcsolatos információkat itt találja.
Amennyiben nem kér előzetes árajánlatot, utólagos reklamációt nem tudok elfogadni a kiszámlázott összeg miatt!
Egyéb tudnivalók.
Kiszállási díj Budapesten 3.000 Ft, az első esetben. Amennyiben az ügyfél hibájából meghiúsul a már leszervezett tisztítás, nem szól időben- minimum egy nappal előtte-, és feleslegesen jelentem meg a helyszínen, akkor a második kiszállás, 6.000 Ft.
Agglomerációban a kiszállás 5.000 Ft.
Az árak a parkolási költséget nem tartalmazzák.
A minimálisan fizetendő összeg 15 ezer Ft.
Kárpittisztítás árak részletesen.
A legfontosabb információ, hogy kanapé esetében elsődlegesen nem a gyártók által megadott személyek száma dönti el, hogy mennyit kell fizetnie, hanem a tisztítandó felület nagysága alapján kiszámolt személyek száma. Egy személynek 60 cm-t számítunk.
Segítség a sarokülő garnitúra méretének meghatározásához.
Sokan, sokféle képen értelmezik a sarokülő garnitúrák méretezését. Az alábbiak segítenek meghatározni, hogy kb. hány személyesnek is számít az Ön bútora. A félreértések elkerülése végett a sarokelem is önálló résznek számít. Mert bár nincs lábrésze, de van ülőlapja, és sokszor dupla a hátrésze. Az alábbi képen láthatják, hogyan kell lemérni egy sarokülő garnitúrát, hogy hány cm az összes ülőfelülete. A kapott mennyiséget osztani kell 60-al, és annyi személyesnek számít.
Az, hogy hány személyes egy sarokülő garnitúra, azt nem az ülőrész tagoltsága dönti el. Pl. az alábbi képen két részből áll, de ettől még nem két személyes, hanem négy, plusz a fekvőrész, amit félnek számítunk. 60 cm-t számítunk egy személynek, mint amennyi általában az egy személyes fotel ülőlapjának szélessége.
Ha esetleg nagy párnák is vannak egy ülőgarnitúrához, akkor azok tisztítása külön kerül felszámításra, a méret és a szennyezettség figyelembe vételével. Vannak, akik azt mondják, hogy a párnák a kanapéhoz tartoznak, velük együtt vették, ezért szerintük bele tartozik a lista árba a tisztításuk. Ez nincs így, mert nincs minden kanapéhoz párna, ahogy a lenti példa képeken is látszik. Ezért az (alap) lista ár a párnák nélküli ülőgarnitúrák alapján lett megállapítva.
Végül pár példa kép, hogy különböző típusú sarokülők hány személyesnek is számítanak.
Egyedi esetek.
Vannak olyan egyedi tervezésű bútorok, amelyek formájuk, felépítésük folytán nem sorolhatók be a listaárak egyikébe sem. Ezen bútorok tisztítására a megtekintés után adok árajánlatot. A rezsi óradíj 15.000 Ft-tól. Az összeget befolyásolja a szennyezettség, és a munka nehézsége.
Pl. ezek a fehér ülő alkalmatosságok egy nagy bank igazgatóságának előterébe készültek megrendelésre, és csak nyomokban hasonlítanak egy átlagos kanapéhoz. A kárpittisztító fej egyenes, ez a bútordarab meg tele van ívekkel. Ezért nem volt egyszerű a tisztítása, de megoldottam.
Vagy ennek az ülőgarnitúrának a tervezője úgy gondolta, hogy milyen remek ötlet lenne azt minél több darabból összerakni… 🙂 Az 5 személyes garnitúra 25(!), körben kárpitos elemből állt. Ez a kárpit tisztítás háromszor annyi ideig tartott, mint egy azonos méretű, normális garnitúráé. (Megjegyzem, elég hülyén nézett ki, hogy nem voltak az elemek egy vonalban, mert amikor valaki rájuk ült, azok mindig elmozdultak.)
Az alábbi ülő alkalmatossággal egybe tervezett kb. 6 m hosszú kárpitozott fal egy felújítás alatt álló szálloda szivarszobájába készült. Átadás előtt pár nappal egy háziállat több helyen széklettel és vizelettel beszennyezte.
Ezen egyedi kanapé tisztítása rendkívül kényes művelet volt. Ugyanis a kárpit rögzítése az alatta lévő részhez nem varrással, tűzéssel vagy gombos behúzással történt, hanem ragasztással. Mindenhol, még az ülőrész íves részén is. Félő volt, hogy az ipari tisztító gép nem gyenge szívó ereje a kárpit tisztítás során elválasztja a szivacstól, ezért hólyagos lesz, lógni fog a kárpit.
A tisztítás már csak azért is rendkívül veszélyes mutatvány volt, mert a kárpitozott fal 5.000.000 Ft-ba került. De sikeresen megoldottam a feladatot.
Túlszennyezettségi felár
Nagyfokú, ill. extrém szennyeződés esetén egyedi ár kerülhet felszámításra a kárpit tisztítás során. Ha ilyen esettel találkozom, és látok esélyt a megfelelő végeredményre, akkor először egy kis darabon – ingyen – egy próbatisztítást csinálok, hogy a kedves ügyfél meggyőződhessen a munkám minőségéről, hogy nem fog hiába fizetni. Ez után közlöm, hogy mennyiért tudom a teljes kanapé tisztítást elvégezni. Ha az ügyfél elfogadja, elvégzem, ha nem, akkor békében elválunk egymástól. Azt hiszem, ennél korrektebb ajánlat nem létezik!
Az, hogy mi számít túlszennyezettnek, az elég szubjektív dolog.
Az alábbi képek lehetnek viszonyítási alapok. Ezeket a kanapékat már nem csináltam meg alapáron, mert olyan sokat kellett rajta túlórázni, mire újra újszerű, kontúr és foltmentesek lettek…
Ezt az extra brutál koszos kanapét már nagyon nem alap áron csináltam meg… De még mindig sokkal olcsóbbra jött ki az ügyfél, mintha újra húzatta volna, vagy másikat vett volna.
Irodai szék tisztítás:
500-2.500 Ft/db között
Pontosabb irodai szék tisztítás árajánlathoz kérem küldjön képet a székekről. Kellene nagyon közeli kép magáról a kárpitról, és „egész alakos” képek elölről-hátulról a székről.
Az árban az irodai székek komplett tisztítása benne van. Ez azt jelenti, hogy a tisztításakor nem csak a szövetes részt csinálom meg, hanem az esetlegesen a hátlapon lévő műanyag részeket is, valamint a karfák zsírtalanítása is megtörténik. Illetve a legmodernebb 3D-s székek esetén a beállításokhoz való, az ülőlap alatt lévő és onnan kilógó összes emelentyű és tekerentyű portalanító lemosása, a névjegykártya tartó, valamint a műanyag elemek cseppmentes száradását biztosító utókezelés is benne van az árban, ingyenes.
Ez apróságnak tűnhet, de rendkívül fontos! Ugyanis baromi rondák lesznek a fekete műanyagok, ha ez elmarad. Mint az alábbi esetben. Előttem valakik ezt a kezelést valamilyen (?) okból nem csinálták meg, és ilyenek lettek a székek fekete műanyag részei a száradás után…
Nem átlagos, pl. velúrhatású, (microfiber, mikroszálas) bútorszövetek, luxus bútorok és a forgatható párnás bútorok, kanapék esetén a kárpittisztítás árak:
Forgatható párnás bútorok:
Vannak olyan kanapék, ahol az ülőrész és a háttámla nem fix, hanem a szövettel borított keretben külön, kivehető párnák alkotják az ülőrészt és a háttámlát. Ráadásul ezek sokszor forgathatók is.
Ez azt jelenti, hogy a hagyományos kanapékkal szemben, – ahol fix az ülő- és hátrész -, kétszer annyi szövet van, és rendszerint kétszer annyira koszos is, mert amikor a párnarész egyik fele elkoszolódik, akkor megfordítják, hogy a tiszta része kerüljön felülre, és csak akkor kérnek kárpit tisztítást, amikor már az is koszos lesz. Így ezekkel a kanapékkal lényegesen több a munka.
Ezért ezek tisztítása a szennyezettségtől függően 5.000-5.500 Ft, ahány személyes, és attól függően, hogy csak az egyik része kivehető párnás-e, -pl. a háttámlája-, vagy mindkettő, azaz az ülő és a hátrésze is.
Mint a képen is látható, annyi párna van egy ilyen 3+2-es ülőgarnitúrához, hogy azok anyagából még egy ugyanilyen kanapé kijönne. Több ideig tartott kitisztítani a párnákat, mint magát a kanapét.
Velúrhatású, – Alcantara, NovaLife, Novastar, Carabu kanapé tisztítás:
Alcantara tisztítás ára:
4.500-5.500 Ft / ülőhely, kialakítástól függően. A magas háttámlás, behúzott kanapékkal, fotelekkel sokkal több a munka.
Gyakorlatilag szinte az újszerű állapotára tudom visszaállítani a bútorkárpitot, mivel az Alcantara szövet tisztítása a fő specialitásom.
Referenciaként tekintse meg ezen az oldalon, a Túlszennyezettségi felár résznél az extra koszos kanapékat, azok is alcantara-ák voltak.
Vagy nézze meg az alábbi képeket, ezek is alcantara-k voltak.
(Kivéve, ha a tulajdonos mindenféle kárpittisztító „csodaszerrel” megpróbálta a foltokat eltüntetni. Általában még így is sikerül tökéletesre kitisztítani, de ha elég erős „csodaszert” használ – szerencsére igen ritkán – visszamaradhat enyhe kontúr vonal.)
Novalife, Nova Star, és az összes többi hasonló kinézetű, tapintatú velúrhatású anyag tisztítás:
Így néz ki a Nova Life, de hasonló, magában mintás a Carabu, és a Novastar is:
A novalife szövet tisztításának árához kérem kattintson ide.
A kanapék, fotelek és ülőgarnitúrák esetén az ülőhelyek száma alapján kalkuláljuk ki. Egy személynek 60 cm-t számítunk, mint egy átlagos fotel ülőlap szélessége. Az ágyak, francia ágyak esetén a fekvőhelyek száma alapján kalkuláljuk ki. Egy személynek 90 cm-t számolunk.
Igen, van. Egyes mikroszálas, és velúrhatású anyagokat – pl. NovaLife- igen nehéz kitisztítani, sokkal munkaigényesebb a „sima” bútorkárpitoknál. Ezért drágább is a tisztításuk. De a fizetendő összeget mindig a tisztítás megkezdése előtt beszéljük meg, nem utólag éri meglepetés.
Ez nehéz kérdés. Ami az egyik embernek már rettentő koszos, az a másiknak még teljesen elfogadható. Egy biztos, hogy az esetleges magasabb fizetendő árat még a kárpittisztítás megkezdése ELŐTT megbeszéljük, és nem utólag kell Önt „felmosni” az ár hallatán. 🙂 De az biztos, hogy lényegesen olcsóbb lesz, mintha újra kellene kárpitoztatni a bútort.
Túl szennyezettség esetén előfordulhat, hogy még azelőtt be kell fejezni a tisztítást, mielőtt tökéletesen tiszta lenne, hogy mi magunk ne okozzunk a szöveten károsodást. Már több olyan házilag tisztított velúrhatású bútorral találkoztunk, amit a háziasszony kilyukasztott, ugyanis ráöntött valamilyen tisztítószert, majd elkezdte kefével erősen súrolni. Mivel nem jött ki a folt, ezért egyre erősebben súrolták, majd beütött a krach, kilyukadt a kárpit… Nekünk is úgy kell bánni ezekkel a szövetekkel a tisztítás közben, mint a hímes tojással.