A Novalife szövet tisztítása jelenleg kapacitás hiánya miatt szünetel.
Önnek is azt mondták az üzletben, hogy a novalife szövet tisztítása rém egyszerű, mert ha ráborul valamilyen étel vagy ital, akkor csak egy vizes ruhával kell letörölni, és tökéletesen tiszta, foltmentes lesz, de otthon Önnél ez nem működik, és csak egyre foltosabb, koszosabb a novalife szövetes kanapéja? Üdv a klubban!
1999 óta foglalkozom kárpittisztítással, többek között a novalife szövet tisztításával. Nagyon sokat kísérleteztem, mire sikerült azt a technológiát megtalálni, aminek segítségével sikerül kitisztítani ezt a víztaszító anyagot.
A végeredmény viszont attól is függ, hogy mennyit vártak az első tisztításig. Minél többet, annál biztosabb, hogy nem sikerül a maximumot nyújtani a tisztításom során, és valamennyi kontúrvonal visszamaradhat. De azért általában sikerül helyre hoznom.
Hiteles Google-vélemények a munkámról!
↓ Olvasásukhoz ↓ kattintson ↓ a csillagokra. ↓
De mi is az a novalife szövet?
A novalife® a Steinhoff Germany GmbH által bejegyzett és levédett márka, melyet Magyarországon kizárólag a Kanizsa Trend Kft. importál és forgalmazhat.
Így néz ki a Nova Life közelről.
Idézet a forgalmazó honlapjáról:
„A novalife® az első szövet, amely szerkezetéből fakadóan a bőrhöz hasonlít, tapintása puha, kiváló minőségű anyagra emlékeztet, a felülete pedig olyan ellenálló, hogy a foltoknak esélyük sincs. Egy kis víz és egy puha kendő segítségével a szövetet ért szinte mindegyik naponta előforduló kellemetlenségtől magunk is egészen egyszerűen megszabadulhatunk.„
Ha Önnek ilyen novalife szövetes kanapéja van, és éppen ezt az oldalt olvassa, akkor nem vagyok biztos benne, hogy ezzel teljes mértékben egyetért…
Szennytaszítóként adják el őket a kereskedők, de ez messze nem igaz! (Különben most nem nézegetné az oldalamat, keresve valakit, aki kitisztítaná a bútorát.) Olyan nincs, hogy ha a gyerek a csokis kezét beletörli az anyagba, akkor a csokifolt leugrik róla.
Rendszerint úgy vezetik meg az ügyfeleket, hogy amikor a potenciális vevő bemegy a bútor boltba, az eladó a szeme láttára egy golyóstollal összefirkálja a kanapét, majd egy vizes ruhával letörli, és az tényleg eltűnik. Ekkor az ügyfél már rohan is a pénztárhoz mondván,- Ilyen bútor kell neki a gyerekek mellé!
Az igaz, hogy ha ráborul valamilyen folyadék vagy étel, akkor annak nagy részét le lehet törölni. De kis része, főleg a szárazanyag tartalma rajta marad az anyagon, és az évek alatt ettől ugyanúgy szürkül, zsírosodik és koszosodik, mint a többi bútorkárpit. Ettől lesz a szöveten a sok folt, meg karika.
Igen sokan keresnek meg olyan ügyfelek, akiknek ilyen novalife szövetes bútoruk van, hogy az eladók azt mondták nekik, hogy csak tiszta vízzel kell letörölni, és tiszta új lesz. Viszont már igen koszos, zsíros és hiába törölgetik, próbálják meg házilag tisztogatni, nem lesz újszerű, csak egyre foltosabb, és akkor hívnak, hogy segítsek…
Mivel a tiszta csapvíz nem oldja a zsírt, mitől is lenne tiszta a szövet… ? Már pedig a bútorszöveteken lévő szürkülés összetétele legnagyobb részben zsír-por-korom keveréke.
Miért drágább a novalife szövet tisztítása a többi bútorkárpitnál?
Ezen szövetek tisztítása speciális technológiát igényel. Igen lassú folyamat, mert csak cm2-ről cm2-re haladva lehet megtisztítani a lezsírosodott, szürke részeket -lásd. az alábbi videókat-, ezért hihetetlen idő és munkaigényes. Akár 2-3 szorosa is lehet a többi bútorszövethez képest a szennyezettségtől függően. Erősen súrolni szigorúan tilos, mert a nedves novalife morzsolódik, és könnyen kiszakad. Egy hasonló méretű, de más szövetű sarokülő tisztítása 1.5-2 óra. A csúcsom egy közepesen szennyezett hófehér Nova Life sarokülő tisztítása volt. 7.5 (!) óráig tartott, mire tökéletes lett.
Ezért ezek a kárpitok- de csakis ezek !!! – tisztításának díja a szövet színétől és szennyezettségétől függően 6-11.000Ft /60 cm, és a karfát is bele kell számolni. (A sötét színűek, és az igen enyhén szennyezettek az alsó érték közelében lesznek. A fehér és nagyon világos színű, erősen szennyezett kárpit tisztítása szinte biztos, hogy a magasabb árkategória környékén lesz.)
Időnként belefutok olyan Novalife kárpitos bútorokba, amiket akár évtizeden túl is csak használtak, de soha nem tisztíttattak ki, nehezítés képen ráadásul egykor még hófehér is volt. Mint pl. az alábbi képen látható kanapé esetében. 2022-ben csináltam, ahogy a ráírt dátum is mutatja. 🙂 Szegényt már 17 éve használták tisztítás nélkül. A háttámla már elkészült, amikor ihletet kaptam, és a kárpittisztító fejjel beleírtam az évet a még brutál koszos ülő részbe. 🙂 Sikerült végül tökéletesre megcsinálni az ülőrészt is, de itt már túlszennyezettségi felár is befigyelt, olyan sokat kellett vele dolgoznom. De még mindig sokkal olcsóbban megúszták, mintha újat kellett volna venniük.
Mivel több, mint 20 éve végzem a kárpittisztítást, elég nagy tapasztalatom van a Novalife tisztításában is. Egy közelítő árat már első ránézésre is tudok mondani. Ha ezt az ügyfél elfogadja, akkor egy kis darabon próbatisztítást végzek az ügyfél szeme láttára, így meggyőződhet róla, hogy nem hiába fizet egy szabad szemmel is jól látható összeget. 🙂 De ha ezt a magasabb összeget kifizeti, még akkor is csak a 15-25%-a lesz a kanapé újkori árának, és nem kell másikat vennie. Ha nem vállalja, akkor békében elválunk egymástól.
Én így tisztítom ki a novalife bútorkárpitot.
Kérem tekintse meg az alábbi folyamatos, vágás nélkül (!) készült videókat, hogy meggyőződhessen a munkám minőségéről, hogy nem hiába fizet ki annyi pénzt a tisztításért.
Egy nagyon világos színű novalife kárpitos kanapét hiába törölgették a forgalmazó által ajánlott tiszta vizes ruhával, a foltok nem jöttek le. Évek múlva így nézett ki szegény. Valaki ajánlotta a tulajdonosnak, hogy keressenek meg, hátha tudok segíteni. Először fel akartam ajánlani, hogy segítek kivinni a kuka mellé. De azután győzött a szakmai kihívás, hogy milyen állapotú az a novalife, amit már én sem tudok helyre hozni
A videóban láthatják, hogy már pár perc alatt is milyen drasztikus változás áll be ebben a hófehér novalife szövet tisztítása során, a foltos, leszürkült, lezsírosodott színében…A tökéletes végeredményhez még kellett pár óra. Ez a koszos állapot egyébként egy év termése, ugyanis az ügyfél minden évben karácsony előtt kitisztíttatja… Na, csak ennyire szennytaszító ez a Novalife…
Ez egy novalife kanapé párnája, ami a fejektől az egyik oldalán lezsírosodott. Mint láthatják, a hátsó része még újszerű, és ugyan ilyenre meg tudom csinálni. Hiába törölgették a tulajdonosok tiszta vizes ruhával ahogy a novalife forgalmazója ajánlja, csak nem akart az a fránya zsír lejönni…
Ez egy kb. 7 éves novalife fotel, minek erősen lezsírosodott a karfája. Ezt is sikerült újszerűre kitisztítani.
Többen kérdezik; Miért annyira nehéz a Novalife, Novastar, Carabu szövet tisztítása?
Azért, mert rettentő nehezen adják ki magukból a koszt. Mert nem isszák be a vizet. Mert gyakorlatilag ezek ponyva szerű tulajdonsággal bíró anyagok.
Az alábbi videóban erről saját szemükkel is meggyőződhetnek.
Egy bútorkárpit tisztítása gyakorlatilag ugyanolyan mosásnak számít, mint amikor Ön kimossa a ruháit. A vízbe ugye először tisztítószert tesz, majd a ruhát, amit ezek átjárnak. A tisztítószer feloldja a koszt, a víz pedig, mint vivőanyag magába veszi azt. Amikor kiönti a vizet, azzal együtt eltávozik a kosz is.
A finom szálak közé a napi használat során berakodik a zsírréteg, abba meg a por, és az egyéb szennyeződések, – a felvitt „szennytaszító” réteg ellenére-, mert ez inkább folyadéktaszító anyag. Ezért amikor a tisztítószeres vizet rápermetezem a kárpitra, akkor az azt is letaszítja, és nem keveredik össze a zsiradékkal, kosszal. Márpedig ugyanúgy át kellene járnia,- mint az Ön ruháit, mint amikor kimossa őket. Így a tisztítószeres víz nem tudja kifejteni a hatását, a szennyeződés nem oldódik fel, a koszréteg nem akar eltűnni. Több év alatt sikerült egy olyan technológiát kikísérleteznem, amivel mégis ki tudom tisztítani ezeket a szennytaszító, helyesebben folyadéktaszító anyagokat, a szennyezettség mértékétől függően szinte tökéletesre.
Jó tudniuk, hogy nem szabad súrolni ezeket a szöveteket! Szárazon elég strapabíróak, viszont vizesen könnyen szétmorzsolódik az anyag. Erre még az egyik forgalmazó is felhívja a figyelmet!
Gyakran Ismételt Kérdések
A bőrhöz hasonlít, tapintása puha, kiváló minőségű anyag. Nagyon erős, szakadtat még nem nagyon láttam. Kopás is csak a 10 év fölöttieken szokott először megjelenni. De mivel víztaszító, a tisztítása egy rémálom. A többi bútorszövethez képest rettentő lassú folyamat.
Házilag esélytelen, de még a konkurensek jó része sem tudja tökéletesre megcsinálni. Speciális szer és technika kell hozzá.
Úgy, hogy felhív, és én kitisztítom. 🙂